“Noortele on oluline pakkuda võistlemisvõimalusi ja selle kaudu tunnustust” (Sakala 2012, Spordikool elab edasi ja ihkab areneda).

Meie spordikoolist

Karksi-Nuia Spordikooli 1.lend lõpetas 1994.aastal. Ametlikult saab kooli algusaastaks lugeda 1998 aastat.

Spordikool on tegutsenud kogu selle aja jooksul August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi hoones, spordisaalides, ujulas ja staadionil.

Spordikoolis on üks osakond, selleks on kergejõustik. Vabariiklikel võistlustel esindavad sportlased kergejõustikuseltsi Sakala.

Koolist on sirgunud ja sporditeed alustanud mitmed Eesti noortemeistreid, noorte tiitlivõistluste medaliomanikud,  täiskasvanute meistrid  kergejõustikus: Margus Hunt, Märt Israel, Gedly Tugi, Kerti Lill, Martin Mooses, Karl-Hendrik Palu,  jpt.

Uudised

Karksi-Nuia Spordikool ja MTÜ Karksi Sport korraldasid 09.04.2023  Karksi-Nuias Viljandimaa maanteejooksu meistrivõistlused, meistrid selgitati erinevates vanuseklassides. Start jooksule anti August Kitzbergi nim Gümnaasiumi staadionilt ning joosti Valga-Uulu mnt kergliiklusteel. 10km jooksjaid jooksid Karksi-Ainja ristist Karksi poole ning 5km pöördest tagasi kooli juurde.
✅️Kokku osales 59 jooksjat.
🥇💪Kõige põnevamaks ja napimaks kujunes meeste 10km jooksus üldvõitja selgitamine. Kohal olid SK Jooksupartner jooksja Margus Hanni ja VAK-Staieri klubist Morten Siht. Kui esimesed 2,5 km oli Margus Mortenist 10,6 sekundit kiirem, siis juba 2,5km-7,5km vahel tegi Morten kaotatu tasa ja 2,5km enne lõppu oli meeste vahe täpselt 1sekund. Viimased 2,5km jooksid mehed võrdselt ning napi 1,0 sekundilise vahega tuli Viljandimaa meistriks Margus Hanni ajaga 32.46,2, teine Morten Siht ja kolmas Joosep Tammemäe, kes sai ajaks 33.35,6.
🥇Naiste 5km distantsil sai parima aja kirja SK Jooksupartner jooksja Inga Kree, aeg 20.04,4, teiseks jooksis Tallinna Kalevi kergejõustikukoolist Ellen Kobin (20.33,9) ja kolmas oli Kätlin Jakk SK Jooksupartner.
✅️ Kõik tulemused on nähtavad lehelt my.raceresult.com/238102/
👏Palju õnne kõikidele võitjatele ja edu treeningutel ning järgmistel võistlustel!